Małe zmiany, duże efekty – jak zdrowo jeść.

447 0

Osoba, która pragnie przechodzi z niezdrowej, wysokokalorycznej diety na zdrowe orz racjonalne odżywienie nie powinna się od razu rzucać na głęboką wodę, gdyż zapał towarzyszący jej na początku minie bardzo szybko. Należy zmiany wprowadzać stopniowo, aby się nie przerazić, a nawet nie popaść w depresję z powodu braku w diecie ulubionych smakołyków. Początki nie są łatwe, jednakże warto myśleć o efektach i powinno być nieco łatwiej. Dieta osoby odchudzającej się nie zawiera słodyczy, czy można więc jakoś zastąpić te niezdrowe przekąski?

Wyeliminowanie cukru to największe wyznanie, gdyż człowiek się od niego uzależnia, tak samo jak narkoman od środków odurzających (to nie żart!), należy więc znaleźć produkty, które bez wyrzutów sumienia mogą wzbogacić nowy jadłospis i cały czas umożliwić dotarcie do celu, czyli dobrego samopoczucia oraz pięknej sylwetki. W pierwszej kolejności należy spróbować piec ciasta w zaciszu własnego domu, które są zdrowszą alternatywą dla tych kupowanych w sklepach, a oprócz tego można przygotować ich mniej kaloryczne wersje www . Zamiast klasycznej białej mąki wybrać pełnoziarnistą, zamiast śmietany – jogurt naturalny, zamiast dżemu – owoce, z kolei cukier można zastąpić słodzikiem bądź miodem, który jednak straci swoje zbawienne właściwości przez wysoką temperaturę.

Świetnie jest również spożywać surowe owoce zamiast czekolady i innych słodkości, gdyż również dostarczą one cukru do organizmu, a będzie on znacznie lepiej przyswajalny i bogaty w cenne składniki odżywcze, witaminy oraz minerały. Kolejnym małym krokiem w zmianie diety jest zjadanie pełnowartościowego śniadania. Nie wypuszczasz dziecka do szkoły bez zjedzenia pierwszego posiłku, ale Ty po niego nie sięgasz. Błąd, który musi być jak najszybciej naprawiony. Brak śniadania jest związany ze spowolnieniem metabolizmu, a wygłodniały organizm magazynuje pokarm, który dostaje później. Idealny pierwszy posiłek? Owsianka z sezonowymi owocami, smacznie i zdrowo!